Fidan Ekimi

Fidan Ekimi

Fidan Ekimi

Bahçenize peyzaj uygulamasıyla birlikte uygun fidan ekimi ve bahçe fidan seçimi yapıyoruz. Fidan ekimi ve seçimi için daha detaylı bilgiyi bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Yerli Fidan Ekimi

Bahçeleriniz için kaliteli yerli fidan ekim ...

Saksı Fidan Ekimi

Bahçeleriniz için saksıya fidan ekim yapıyoruz. ...

Villa Fidan Ekimi

Villalarınız için fidan ekim çalışmaları sunuyoruz. ...

Çim, yumak gövde şekli oluşturan bir bitkidir. Çok yıllık çim türleri dik gelişirler ve 90 cm kadar boylanırlar. Yaprakları tüysüz, parlak yeşil renkte ve genç sürgünlerde yaprak ayaları katlanmış durumdadır. Başakçık topluluğu yaklaşık 30 cm uzunluğunda bir başak oluşturur. Çim tohumlarının bin tane ağırlığı ortalama 2 gramdır.

Çim Ekimi

Tek yıllık çimlerin tek yıllık ve iki yıllık, iki alt varyetesi bulunmaktadır. Tek yıllık çimler çok yıllık çime göre daha uzun boylu olurlar, gövdeleri dik gelişir ve yaklaşık 130 cm kadar boylanır. Tek yıllık çimin yaprakları da tüysüzdür. Fakat genç sürgünlerin yaprak ayaları katlanmamıştır. Başakçık topluluğu daha uzun boyludur.

Çim ekimi yaptırırken özellikle hangi tür çim kullanıldığına dikkat etmelisiniz. Uygulayan kişi yada firmanın yetkin olup olmadığına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Çoğu çim uygulaması ardından daha büyük sorunları beraberinde getirebilir.

Çim ekimi ihtiyacınız mı var?